Eco Termal Etiket

Eco termal etiket adından anlaşılacağı üzere maliyet bakımından en ekonomik etiket çeşitleri arasında yer almaktadır. Özellikle kısa süreli kullanımlar için çok ideal olan eco termal etiketler sıcak, soğuk ya da nemli ortamlarda kullanım bakımından elverişli ürünler değildir. Gerçekleştirilen baskı sonrasında herhangi bir sürtünme olayıyla karşı karşıya kalınması halinde silinebilir veya kağıt yapısında yırtılma veya hasar görme durumları ortaya çıkabilir. Tüm bu nedenlere bağlı olarak eco termal etiketlerin günlük yaşamda kullanılması daha uygundur.

Eco Termal Etiketlerde Hangi Baskı Yöntemi Kullanılır?

Eco termal etiketlerin baskı uygulaması wax ribondur. Terazi etiketi olarak sık sık kullanılan eco termal etiketler özellikle manav veya market gibi işletmelerde sık sık karşımıza çıkmaktadır.  Eco termal etiketlerin kullanım alanları oldukça yaygındır. Özellikle hastane ve bankalarda sıra kayıt numarası verebilmek için eco termal etiketlerin sık sık kullanıldığı gözlemlenmektedir. Ekonomik etiket türlerinden biri olması nedeniyle pek çok sektörde termal etiketlerin kullanıldığını görmekteyiz.

Etiket

Eco Termal Etiket Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Eco termal etiket kullanımında dikkat edilmesi gereken kurallar bulunmaktadır. Eco termal etiketler sıcağa maruz kalmamalıdır. Aksi halde kararma söz konusu olabilir. Etiket ölçüleri ihtiyaçlara göre farklılık göstermektedir. Eco termal etiketler baskılı eko termal etiket veya baskısız eko termal etiket olarak gruplara ayrılmakta olup ebatlarına göre fiyatları da farklılıklar göstermektedir.

Eco Termal Etiket
5 (100%) 1 vote