Metalize plastik etiket silver mat malzeme kullanılarak üretilmiştir. Etiketlerin üst kısmı pürüzsüz ve mat bir yüzeye sahiptir. Direkt ısıya karşı duyarlıdır. Bu nedenle metalize plastik etiketlerin nemsiz ortamlarda ve oda sıcaklığında saklanması gerekir. Güneş ışığından korunması gereken bu etiketlerin kuvvetli bir şekilde yapışma özelliği bulunmaktadır. Yapışkanında herhangi bir şekilde akma durumu meydana gelmesi söz konusu değildir.

Metalize Plastik Etiketlerin Özellikleri Nelerdir?

Kesim aralıkları simetrik bir özelliğe sahip olan metalize plastik etiketler sıcağa ve soğuğa karşı çok dayanıklıdır. -15 ve +55 dereceye kadar dayanıklı olan metalize plastik etiketler dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Uluslararası standartlara uygun olarak üretilen etiketler kuvvetli yapışkan özelliği sayesinde ürünlere kolayca yapışır ve uzun süre çıkmaz. Metalize plastik etiketlerin özelliklerinden biri de çabuk yıpranmaması ve yırtılmamasıdır. Bu etiket türünün hem üst yüzeyi hem yapışkanlı yüzeyi mat ya da parlak gri renge sahiptir.

Metalize Plastik Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Metalize plastik etiketlerin kullanım alanları arasında kitap sektörü önemli bir yere sahiptir. Ancak metalize plastik etiketlerin kullanım alanının çok geniş olduğu da bir gerçektir. Plastik bazlı bu etiketler dayanıklı olması nedeniyle demirbaş etiketi olarak da kullanılmaktadır. Sırt etiketi ve barkod etiketi olarak da kullanılabilen metalize plastik etiketler barkod yazıcı makinelerde ribon baskı yöntemi kullanılarak baskı almaya imkan sunar.

Etiket