Opak polietilen etiket polietilen malzeme kullanılarak üretilmektedir. Polietilen malzemenin yapısı gereği esnek bir özelliği bulunmaktadır. Opak Polietilen Etiket esnek yapının tüm özelliklerini bünyesinde taşımaktadır. Bu etiket türü sayesinde bombeli ve kıvrıma sahip düz olmayan yüzeylerde etiket kullanımı kolaylaşmaktadır.

Opak Polietilen Etiketler olumsuz dış etkilere karşı son derece dayanıklıdır. Kimyasallara karşı da dayanıklı olan Opak Polietilen Etiketlerin direk ısıya maruz kalmamaları gerekmektedir. Direk ısıya maruz kalan etiketlerde büzüşme gibi olumsuz durumların ortaya çıkması olasıdır.

Opak Polietilen Etiketlerin Özellikleri

Opak Polietilen Etiketler esnek olup sadece akış yönünde gerçekleşen etkiler karşısında yırtılmaktadır. Opak Polietilen Etiketler ribona ihtiyaç duyan etiket çeşitlerinden biridir. Etiketin üst kısmı ve yapışkanlı yüzeyi beyaz renktedir.

Opak Polietilen Etiketler Kullanım Alanları

Esnek yapısıyla pek çok sektörde kullanım özelliğine sahip olan Opak Polietilen Etiketler daha çok kozmetik ve kimya sektöründe kullanım alanı bulmaktadır. Opak Polietilen Etiketlerin en çok kullanıldığı ürünler arasında şişelenen içecekler, konserve yiyecekler, parfüm şişeleri, sabun, şampuan gibi temizlik ve banyo ürünleri bulunmaktadır.

Opak Polietilen Etiketlerin Özellikleri

Plastik bazlı bir etiket türü olan Opak Polietilen Etiketler termal transfer yöntemi ve resin ribon yöntemiyle baskı almaya imkan sunmaktadır.

Nem, ısı, su ve ışık gibi dış etkenlere karşı dayanıklı bir etiket türüdür.  Opak Polietilen Etiketler ışığın fazla olduğu alanlarda kullanılmalıdır. Işığın fazla olduğu yerlerde yansıma yapacağından dolayı Opak Polietilen Etiketlerin kullanılması önerilmemektedir.

Yansıma barkod okuyucunun etiket üzerindeki baskıyı okumasında güçlük yaratacağından bol ışık olan yerlerde kullanılması doğru değildir. Direk olarak ısıya karşı dayanıksız olan Opak Polietilen etiketlerin uzun ömürlü olması için uygun koşullar altında kullanılması çok önemli bir yere sahiptir.

Tüm etiket çeşitleri için : https://barkodpazar.com/etiket/