Termal Etiket

Termal etiket yüzeyi mat ve son derece pürüzsüzdür. Ribon baskıyla uyumlu olan termal transfer etiketler neme, alkole ve ışığa karşı duyarlıdır. Bu nedenle termal transfer etiketler raf ömrü kısa olan ürünler için çok tercih edilen bir etiket çeşididir. Kimi zaman ribon kullanılmadan kağıt üzerine ısı uygulanarak da baskı yapılabilir. Sıcağa hiç dayanıklı olmayan termal etiketlerin aşırı sıcağa maruz kalması halinde üzerindeki yazılar silinebilir.

Termal Etiketlerin Kullanım Alanları

Termal etiketlerin kullanım alanları farklılık göstermektedir. Genel olarak şarküteri ve marketlerde kendine kullanım alanı bulan termal transfer etiketler kısa ömürlü kullanım imkanı sunması nedeniyle gıda sektöründe sık sık kullanılmaktadır. Termal transfer etiketlerin kullanım alanları arasında terazi etiketi, kasap etiketi, market etiketi,  manav etiketi ve şarküteri etiketi bulunmaktadır.

Termal Etiket Ücretleri

Termal etiket ücretleri ekonomik olup pratik bir kullanıma sahiptir. Pek çok etikete göre düşük maliyetli olan termal transfer etiketlerin kendi kendine kararma özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle dış etkenler termal transfer etiketler açısından odlukça önemli bir belirleyici olarak karşımıza çıkmaktadır.  Termal transfer etiketlerin kararma özelliği bulunması nedeniyle genel olarak tekstil ve gıda sektörü gibi hızlı tüketimin olduğu sektörlerde tercih edilmektedir. Termal transfer etiketler sayesinde hem kolayca kullanılabilen hem de düşük maliyetli etiketler kullanma imkanı yakalamak mümkündür.